Informace pro pacienty

  • Vážení pacienti, v době od 19.7. do 4.8.2022 mám dovolenou. Prosím mějte pochopení, že v tomto čase si opravdu potřebuji odpočinout a nebudu dostupná ani na telefonu ani na mailu. Pokud Vám chybí léky, zkuste se obrátit na Vašeho praktického lékaře, mnoho psychiatrických léků  může i PL předepsat. Pokud potřebujete nutně konzultaci psychiatra  (platí pouze pro pacienty u mě registrované), můžete se ve dnech po, út, čt a pá obrátit přes SMS na zastupujícího lékaře MUDr. Aleše Fürsta  tel. 774868900. Tento zástup je ale skutečně pouze pro neodkladné a akutní záležitosti. Mimo běžnou pracovní dobu je v případě akutních obtíží možno jít na pohotovostní psychiatrickou ambulanci v Krajské nemocnici v Liberci – tel. 485312216.
  • S lítostí oznamuji, že ordinace má momentálně opravdu plnou kapacitu a nové pacienty aktuálně nemohu objednat. Vím, že situace s dostupností psychiatrické ambulantní péče v Liberci je obtížná. Pokud nemůžete sehnat psychiatra, zkuste situaci více probrat se svým praktickým lékařem – měl by být schopný Vám alespoň v základních otázkách pomoci.  Případně zkuste hledat v okolních městech, kde je dostupnost o něco lepší. V průběhu srpna sem doplním seznam psychoterapeutů, na které je možné se v okolí obrátit, pokud by Vám stačila léčba psychoterapeutická. Prosím, mějte strpení.
  • Ambulance se zaměřuje především na léčbu závislostí,  poruch nálady, neurotických obtíží (úzkosti, reakce na těžký stres aj.) a poruch spánku.
  • Má specializace umožňuje pouze léčbu dospělých od 18 let, v otázkách týkajících se dětské psychiatrie Vám bohužel nemohu pomoci.
  •  Ambulance je smluvní zařízení zdravotních pojišťoven  111, 201, 205, 207, 209 a 211.
  •  Pro telefonní hovory je vyhrazen čas v úterý mezi 16 a 16,30 hod.  a ve čtvrtek mezi  11-12 hod.  V jiných čase pro mě není možné reagovat na telefonické hovory – pokud pracuji, plně se věnuji pacientovi, který je právě v ordinaci a nemohu telefony přijímat. Děkuji za pochopení. Dovoluji si upozornit na dovolenou v době 18.7.-4.8.22, v tuto dobu nebudu k zastižení.
  • K objednání do ordinace je třeba nejprve krátký telefonický pohovor k posouzení vhodnosti konkrétní formy psychiatrické péče  přímo se zájemcem o přijetí do léčby – prosím respektujte, že přes 3. osoby pacienty nemohu objednat.
  • V případě akutního zhoršení stavu (platí pro stávající pacienty) je v době nepřítomnosti lékaře v psychiatrické ambulanci možno obrátit se na Pohotovostní ambulanci na Psychiatrickém oddělení Nemocnice Liberec (tel. 486312216), případně na Psychiatrickou nemocnici v Kosmonosech (tel. 326715711).
  • Jako zásadní pro úspěšnou léčbu vnímám motivaci pacienta k léčbě, ochotu k tomu měnit věci ve svém životě a přijmout zodpovědnost za svůj zdravotní stav.  Psychické obtíže chápu velmi často jako volání duše po změně, jako zprávu, že něco v životě není v harmonii. Lékař Vám může pomoci tomu porozumět, léky nebo terapie Vám mohou být podporou na cestě, ale ten, kdo může skutečně situaci změnit, je pouze každý z nás sám za sebe. Mohu Vám být průvodcem na cestě, ale kráčet za Vás nemohu…