Informace o lékařce

Jmenuji se Michaela Krtičková a nabízím služby v oblasti ambulantní psychiatrie a psychoterapie v Liberci.

Vystudovala jsem všeobecné lékařství na LF Univerzity Palackého v Olomouci. Psychiatrii se věnuji od roku 2005, kdy jsem začala pracovat v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži. V roce 2012 jsem pak nastoupila do Saské nemocnice pro psychiatrii, psychoterapii a psychosomatiku v Großschweidnitz (Německo). Od konce roku 2016 pracuji v soukromé psychiatrické ambulanci v Liberci.

Psychoterapeutické vzdělání jsem získala v Českém institutu pro výcvik v Gestalt psychoterapii Dialog  (2007-2011). Absolvovala jsem  také roční výcvik v arteterapii (2006). Dále se vzdělávám jak v psychiatrii, tak v psychoterapii, účastním se mj. pravidelně  psychoterapeutických workshopů s Jay Levin a Talia Levine Bar-Yoseph, Institut Dialog.

Ve své psychiatrické praxi se snažím ke klientům přistupovat s empatií a respektem k jejích osobnímu příběhu. V léčbě psychiatrických onemocnění využívám jak medikamentózní léčbu, tak psychoterapii.  Konkrétní terapeutický postup se odvíjí od potřeb klienta. Ze strany pacientů očekávám aktivní přístup k léčbě, spolehlivost a vzájemnou spolupráci.

Můžete se na mě obrátit, pokud potřebujete ambulantní psychiatrickou péči, psychoterapii nebo podporu v náročné životní situaci. Zaměřuji se na léčbu poruch nálady,  neurotických obtíží /úzkosti/, poruch spánku, poruch příjmu potravy či psychosomatických obtíží. Věnuji se také  léčbě závislostí.

Konzultace probíhaji v příjemném prostředí barokního domu Na Perštýně 15 v centru Liberce.